PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Duży trójpak energetyczny pojawia się i znika

Autor: wnp.pl (ICH)
02-07-2013 05:39
Duży trójpak energetyczny pojawia się i znika
fot. Fotolia

Niedługo po tym po tym jak premier Donald Tusk wyraził nadzieję, że projekt ustawy o OZE szybko trafi pod obrady rządu Stały Komitet Rady Ministrów uznał prace nad wszystkimi projektami ustaw tzw. dużego trójpaku energetycznego w wersji ze stycznia 2013 za zakończone.

Na konferencji prasowej 2 kwietnia br. premier Donald Tusk zapowiadał, że w najbliższych dniach dojdzie do rozstrzygnięć w sprawie projektu ustawy o OZE i wyraził nadzieję, że tydzień później w ostatecznej wersji powinna trafić na rząd. To się nie stało dotychczas, a jak się okazuje już grubo ponad dwa miesiące temu Stały Komitet Rady Ministrów (SKRM) przerwał prace nad całym tzw. dużym trójpakiem energetycznym w chyba mało komu znanej wersji ze stycznia 2013 roku. To jasno wynika z opublikowanego dopiero 28 czerwca br. na stronach Rządowego Centrum Legislacji pisma z SKRM do Tomasza Tomczykiewicza, sekretarza stanu w ministerstwie gospodarki.
W tym piśmie datowanym na 17 kwietnia br. Michał Deskur, wiceprzewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów poinformował Tomczykiewicza, że w związku z przyjęciem przez rząd 9 kwietnia br. „projektu stanowiska Rządu” do tzw. małego trójpaku energetycznego komitet uznaje prace nad projektami ustaw tzw. dużego trójpaku energetycznego w wersji przedstawionej w styczniu 2013 r. „ za zakończone i kieruje ww. projekty a/a”. W tymże piśmie wiceprzewodniczący Deskur informował też wiceministra Tomczykiewicza, że „decyzją Przewodniczącego stałego komitetu RM niezbędne jest przeprowadzenie przez Pana Ministra szczegółowej analizy z udziałem Ministra Spraw Zagranicznych i przesądzenie, które kwestie nieujęte w ww. projekcie poselskim wymagają uregulowania bądź doregulowania w formie projektu rządowego” .

Kilka dni przed opublikowaniem omawianego pisma Sejm uchwalił tzw. mały trójpak energetyczny. Jerzy Pietrewicz, sekretarz stanu w ministerstwie gospodarki, poinformował podczas IX Międzynarodowej Konferencji „Inwestycje w Niskoemisyjną Energetykę”, że resort zakłada, iż ta ustawa będzie już oficjalnym wykonawczym dokumentem państwowym przed wakacjami parlamentarnymi. Wskazywał, że niektóre zapisy małego trójpaku są istotne z punktu widzenia prac nad tzw. dużym trójpakiem energetycznym. Mówił też, że w związku z tym one zostaną przeniesione do dużego trójpkau i niezwłocznie, w perspektywie tygodnia-dwóch po tym, zostaną rynkowi pokazane nowe założenia związane z trójpakiem energetycznym. Zważywszy korespondencję SKRM z wiceministrem Tomczykiewiczem to naprawdę mogą być całkiem nowe założenia.

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


OFERTY PRACY

59 485 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

WYSZUKIWARKA NIERUCHOMOŚCI

1 246 838 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

KATALOG FIRM

5 614 ofert w bazie

OFERTY SZKOLEŃ

Kategorie szkoleń: przemysł, nieruchomości, handel, branża spożywcza

Szkolenia dla branży medycznej i farmaceutycznej

Szkolenia dla samorządów

WYSZUKIWARKA PRZETARGÓW UZP

2 692 287 ofert w bazie


WYSZUKIWARKA KOMUNIKATÓW

397 664 komunikatów w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

WYSZUKIWARKA OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

467 objektów w bazie
Wyszukiwanie zaawansowane

PARTNERZY

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Giełda rolna Rynek Zdrowia Rynek aptek Puls HR Farmer
    Rynek Zdrowia Rynek Spozywczy Dla handlu Property Design Infodent24 Centrum Kreowania Liderów
    Farmer House Market Promocjada Sady Ogrody Rynek seniora Koszyk cenowy
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.