wnp.pl - portal gospodarczy

Energa Operator proponuje pracownikom dobrowolne odejścia

Autor: wnp.pl (Ireneusz Chojnacki)
30-04-2010 21:13

Energa Operator, która dąży do ograniczenia operacyjnych kosztów działania poprzez zmiany organizacyjne, proponuje pracownikom skorzystanie z Programu Dobrowolnych Odejść . W tym roku zarezerwowała na jego sfinansowanie 61 mln zł.

Energa Operator , spółka dystrybucyjna należąca do gdańskiej grupy energetycznej Energa , największy pracodawca w tej grupie, a także jeden z głównych krajowych dystrybutorów energii elektrycznej o około 17 proc. udziale w rynku dystrybucji, chce ograniczyć koszty działania poprzez zmiany w organizacji i zarządzaniu. Zamierza eliminować między innymi prace powielane bez biznesowego uzasadnienia i informatyzować firmę, co jednak oznacza, że po wprowadzeniu tych zmian część pracowników nie będzie miała co robić.
- W tej chwili sporządzamy osiem sprawozdań finansowych i dziewiąte zbiorcze. Po zmianie procesów i systemów spółka będzie mogła sporządzać jedno sprawozdanie. Dążąc do unowocześnienia firmy wdrażamy rozwiązania informatyczne i organizacyjne, które są teraz standardem na świecie. Dotyczy to na przykład zarządzania ruchem gdzie docelowo w miejsce 43 dyspozycji planujemy wdrożenie 4 - 3 ruchu i 1 mocy. Wszystkie te działania stworzą możliwość zmniejszenia zatrudnienia i stąd propozycja Programu Dobrowolnych Odejść - wyjaśnia Alina Geniusz- Siuchnińska, rzecznik Energa Operator.

W tym roku Energa Operator zarezerwowała 61 mln zł na Program Dobrowolnych Odejść (PDO). Będzie on adresowany do pracowników z tych sfer działania, w których na przykład wskutek zmian organizacyjnych zatrudnianie części ludzi stanie się zbędne, a znalezienie im innej pracy w spółce, czy grupie okaże się trudne, czy niemożliwe. Energa Operator ocenia, że będzie to dotyczyło głównie pracowników transportu, księgowości oraz kadr i płac. Trudno jeszcze ocenić jak duża grupa pracowników zdecyduje się na przystąpienie do PDO, ale z grubsza wiadomo na co mogą liczyć jeśli przyjmą propozycje pracodawcy.

- Osiemdziesiąt osiem procent pracowników Energa-Operator ma gwarancje zatrudnienia jeszcze przez 7 lat. Mogą więc odejść z firmy tylko wtedy, gdy podejmą taką decyzję. Dlatego PDO musi być dla nich atrakcyjny. Zakładane przez nas odszkodowania mieszczą się w przedziale od 50 do 150 tysięcy złotych - mówi Alina Geniusz- Siuchnińska.

Energa Operator , która zatrudnia ponad 6,7 tys. osób , to jeden z największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Spółka przesyła łącznie około 16 TWh energii rocznie, eksploatuje 6,2 tys. km linii wysokiego napięcia, 64,5 tys. km linii średniego napięcia i 82 tys. km linii niskiego napięcia. Firma ma osiem oddziałów i wiele spółek zależnych. Prawa korporacyjne Energi Operator wynikające z jej udziałów w spółkach zależnych wykonuje Energa.


SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Wnp.pl na Twitterze


OFERTY PRACY

35 625 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

WYSZUKIWARKA NIERUCHOMOŚCI

407 683 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

KATALOG FIRM

5 442 ofert w bazie

OFERTY SZKOLEŃ

Kategorie szkoleń: przemysł, nieruchomości, handel, branża spożywcza

Szkolenia dla samorządów

WYSZUKIWARKA PRZETARGÓW UZP

2 403 805 ofert w bazie


WYSZUKIWARKA KOMUNIKATÓW

394 662 komunikatów w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

MASZYNY, POJAZDY, USŁUGI

394 662 komunikatów w bazie

Kategorie


GORĄCE OFERTY MASZYN, POJAZDÓW I USŁUG

WYSZUKIWARKA OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

467 objektów w bazie
Wyszukiwanie zaawansowane

PARTNERZY

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Portal Spożywczy Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 Koszyk cenowy
    Puls HR Property Design Rynek Seniora Jutro Starsi Sady Ogrody Centrum Kształcenia Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.