Energetyka gazowa w Polsce będzie się rozwijać?

Energetyka gazowa w Polsce będzie się rozwijać?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Polityka energetyczna Polski powinna traktować rozbudowę rozproszonych źródeł ko- i poligeneracyjnych oraz odnawialnych, w tym lądowej energetyki wiatrowej, jak jeden z absolutnych priorytetów na najbliższe 10-15 lat - mówi Izabela Kielichowska, dyrektor ds. polityki energetycznej w GE.

- Jak dowodzą przykłady ze świata, wysokosprawne elektrownie na paliwa gazowe (w tym odpadowe) są to technologie łatwiejsze do zainstalowania, a czas inwestycji skraca się do minimum. Są to też inwestycje stosunkowo mało kapitałochłonne w porównaniu z budową bloków wielkoskalowych, co dodatkowo ułatwia modernizację sektora i wyeliminowane ryzyk związanych z rosnącym zapotrzebowaniem na czystą energię – mówi Izabela Kielichowska, dyrektor ds. polityki energetycznej w GE.

Przypomina, że Polska w najbliższych 15 latach będzie stopniowo wyłączać 10-12 GW bloków energetycznych, przy jednocześnie zwiększającym się zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Doświadczenia z ograniczeniami energii elektrycznej w sierpniu, które dotknęły głównie dużych producentów w różnych sektorach gospodarki dowodzą, że zwiększające się ryzyko ekstremalnych zjawisk pogodowych może tylko pogłębić deficyty.

- Dlatego polityka energetyczna Polski powinna traktować rozbudowę rozproszonych źródeł ko- i poligeneracyjnych oraz odnawialnych, w tym lądowej energetyki wiatrowej, jak jeden z absolutnych priorytetów na najbliższe 10-15 lat - dodaje Izabela Kielichowska.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Energetyka gazowa w Polsce będzie się rozwijać?

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!