Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Finał kampanii "Bezpieczniej z prądem"

Autor: wnp.pl (DC)
24-06-2010 10:29

Dobiegła końca szósta edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Bezpieczniej z prądem". 22 czerwca w siedzibie PSE Operator wręczono nagrody dla uczestników programu.

W ramach programu w 2010 r. w okresie od stycznia do kwietnia zorganizowane zostały następujące konkursy: konkurs plastyczny dla kl. 1-3 pt. "Wizyta w Krainie Przyjaznej Energii"; konkurs literacki dla kl. 4-6. "Moja przygoda w świecie energii przyszłości" oraz konkurs fotograficzny dla gimnazjów pt. "Energia wokół nas".
Tematami przewodnimi prac były przede wszystkim: bezpieczeństwo podczas wykorzystywania energii elektrycznej i urządzeń nią zasilanych oraz zachowania sprzyjające ochronie środowiska i efektywnemu wykorzystywaniu energii. Konkursy przebiegały w dwóch etapach: regionalnym i ogólnopolskim. Nagrody rzeczowe (telewizory, aparaty fotograficzne itp.) otrzymują zarówno laureaci, jak i szkoły, do których uczęszczają.

W tegorocznej edycji programu udział wzięły: Enea – Operator, Energa we współpracy z Energa – Operator, EnergiaPro, Enion, PGE Dystrybucja Warszawa-Teren oraz PSE Operator.

Zakończenie każdej edycji programu ma uroczysty charakter.

W tym roku finał miał miejsce 22 czerwca w siedzibie PSE Operator. W spotkaniu udział wzięło ponad 200 zaproszonych gości: laureatów, nauczycieli i ich opiekunów oraz przedstawiciele organizatorów i patronów honorowych. Spotkanie ubarwiły pokazy edukacyjne oraz występ zespołu Afromental.

Program "Bezpieczniej z prądem" zainicjowany został przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej oraz spółki energetyczne w 2002 r. Od tego czasu odbyło się już sześć edycji programu, a każda kolejna skupia coraz większą liczbę uczestników: uczniów i nauczycieli, a także partnerów akcji. Dotychczas w programie wzięło udział około 80 tys. uczestników ze szkół w całej Polsce. Celem programu jest podnoszenie świadomości właściwego korzystania z urządzeń elektrycznych wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie bezpiecznego i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej.

Prowadzona akcja zdobyła uznanie wśród przedstawicieli instytucji i urzędów centralnych. Honorowy patronat nad szóstą edycją programu objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Gospodarki, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki i Rzecznik Praw Dziecka. Program jest pozytywnie odbierany przez nauczycieli, metodyków, media oraz samych adresatów programu, czyli dzieci i młodzież. Przede wszystkim jednak realizacja programu wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowania energii elektrycznej, co jest najważniejszym celem dla organizatorów programu.

W ramach każdej edycji kampanii w szkołach podstawowych, a także w gimnazjach na terenie działania spółek energetycznych, które biorą udział w programie, odbywają się pokazy filmów edukacyjnych ("Bezpieczniej z prądem" i "Niebezpieczne zabawy") oraz specjalne prelekcje, w trakcie których przekazywana jest uczniom wiedza dotyczącą bezpiecznego i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej.

Organizatorzy mają nadzieję, że program będzie się dalej rozwijał, a dzięki popularyzowaniu właściwych postaw, korzystanie z energii elektrycznej będzie bezpieczniejsze i bardziej efektywne.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


PARTNERZY

  • partner serwisu
  • partner serwisu
  • partner serwisu
  • partner serwisu
  • partner serwisu
  • partner serwisu
  • partner serwisu
  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP