PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Nowy "stary" zarząd Tauron Polska Energia

Autor: wnp.pl (Dariusz Ciepiela)
24-02-2011 18:03
Nowy "stary" zarząd Tauron Polska Energia

Dariusz Lubera pozostanie prezesem Tauronu

Rada Nadzorcza Tauron Polska Energia 24 lutego 2011 r. podjęła uchwały o powołaniu w skład zarządu spółki trzeciej kadencji Dariusza Lubery oraz Joannę Schmid, Dariusza Stolarczyka, Krzysztofa Zamasza oraz Krzysztofa Zawadzkiego. Wszyscy oni zasiadali w zarządzie poprzedniej kadencji.

Dariusz Lubera został powołany na stanowisko prezesa zarządu, Joanna Schmid na stanowisko wiceprezes zarządu ds. strategii i rozwoju, Dariusz Stolarczyk na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. korporacji, Krzysztof Zamasz na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. handlowych a Krzysztof Zawadzki na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. ekonomiczno-finansowych.
Trzecia kadencja zarządu rozpocznie się w dniu odbycia Walnego Zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za rok 2010. Do tego momentu Zarząd Taurona pracuje w ramach drugiej kadencji, która rozpoczęła się w marcu 2008 r.

Zgodnie ze statutem spółki członkowie zarządu powoływani są na okres wspólnej kadencji, która trwa trzy lata. Trzecia kadencja zakończy się w
2014 roku, z chwilą odbycia WZ zatwierdzającego wyniki finansowe za rok 2013.

Dariusz Lubera ukończył studia na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ukończył studia podyplomowe w zakresie ekonomiki i zarządzania firmami na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ponadto uzyskał wpis na listę osób uprawnionych do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa oraz posiada certyfikat w zakresie zarządzania projektami według metodyki Prince2TM Fundation Examination. Dariusz Lubera kolejno pracował: w latach 1983-1985 w Zakładach Mechanicznych Tarnów w Tarnowie, w latach 1985-1986 w Zakładzie Energetycznym Tarnów w Tarnowie, w latach 1986-1991 w Zakładzie Energetycznym Tarnów w Tarnowie, w latach 1991-1993 w Zakładzie Energetycznym Tarnów w Tarnowie jako dyrektor przedsiębiorstwa państwowego, w latach 1993-2004 w Zakładzie Energetycznym Tarnów S.A. w Tarnowie jako prezes zarządu, w latach 2004-2006 w Enion S.A. jako wiceprezes zarządu, w latach 2007-2008 w Enion S.A. jako kierownik projektu, od 2008 r. w Tauron Polska Energia S.A jako prezes zarządu - dyrektor generalny.

Joanna Schmid ukończyła studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz następujące studia podyplomowe: "Zarządzanie przedsiębiorstwem w warunkach integracji europejskiej" oraz "Studia menedżerskie MBA" w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, "Działanie banków komercyjnych" na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, "Rachunkowość i podatki" na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła także liczne kursy i seminaria w zakresie między innymi restrukturyzacji, przejęć, fuzji, zarządzania strukturami holdingowymi, corporate governance i corporate finance. Ponadto posiada certyfikat Prince2 accredited by @ APM GROUP oraz certyfikat księgowy wydany przez Ministra Finansów. Uzyskała wpis na listę osób uprawnionych do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


OFERTY PRACY

60 038 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

WYSZUKIWARKA NIERUCHOMOŚCI

1 255 125 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

KATALOG FIRM

5 614 ofert w bazie

OFERTY SZKOLEŃ

Kategorie szkoleń: przemysł, nieruchomości, handel, branża spożywcza

Szkolenia dla branży medycznej i farmaceutycznej

Szkolenia dla samorządów

WYSZUKIWARKA PRZETARGÓW UZP

2 690 287 ofert w bazie


WYSZUKIWARKA KOMUNIKATÓW

397 664 komunikatów w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

WYSZUKIWARKA OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

467 objektów w bazie
Wyszukiwanie zaawansowane

PARTNERZY

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Giełda rolna Rynek Zdrowia Rynek aptek Puls HR Farmer
    Rynek Zdrowia Rynek Spozywczy Dla handlu Property Design Infodent24 Centrum Kreowania Liderów
    Farmer House Market Promocjada Sady Ogrody Rynek seniora Koszyk cenowy
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.