PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

PEP zdecydował o emisji na inwestycje w OZE

Autor: ISB
16-03-2011 20:11

Zwyczajne walne zgromadzenie spółki Polish Energy Partners (PEP) zdecydowało o podwyższeniu kapitału w drodze emisji prywatnej do 1,57 mln akcji serii Y z wyłączeniem prawa poboru. Cena emisyjna będzie nie mniejsza od 27 zł za sztukę, podała spółka w środę. Środki pozyskane z emisji umożliwią spółce częściową realizację planu inwestycyjnego, zakładającego dalsze projekty z zakresu odnawialnej energii.

„Podwyższenie kapitału zakładowego spółki (…) zostanie dokonane poprzez emisję nowych akcji zwykłych, na okaziciela serii Y w liczbie nie mniejszej niż sztuk 1 i nie większej niż 1.570.000 sztuk, o wartości nominalnej 2,00 zł każda akcja" – czytamy w przyjętej uchwale.
Spółka podała, że cena emisyjna akcji zostanie ustalona przez zarząd w oparciu o proces budowania księgi popytu i przy założeniu jej maksymalizacji. „Cena emisyjna nie może być niższa, niż 27,00 zł" – czytamy dalej w uchwale.

Objęcie akcji serii Y nastąpi w drodze subskrypcji prywatnej w ramach oferty publicznej nie objętej prospektem emisyjnym, z wyłączeniem prawa poboru. „Uzasadnieniem pozbawienia dotychczasowych akcjonariuszy w całości prawa poboru akcji serii Y jest fakt, iż akcje te zostaną zaoferowane inwestorom instytucjonalnym oraz wybranym inwestorom indywidualnym, co w znaczący sposób zwiększy prawdopodobieństwo uplasowania akcji nowej emisji po możliwie najwyższej cenie, a także pozwoli spółce na pozyskanie nowych znaczących akcjonariuszy" – czytamy w uzasadnieniu.

Według przyjętej uchwały, akcje akcje serii Y zostaną zaoferowane inwestorom, z których każdy nabędzie akcje o wartości co najmniej 50.000 euro, liczonej według ich ceny emisyjnej, po średnim kursie walut NBP.

PEP podał, że środki pozyskane z emisji umożliwią spółce częściową realizację planu inwestycyjnego (budowę farm wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej ok. 70 MW, realizację "developmentu" farm wiatrowych o mocy ok. 450 MW, budowę fabryki pelletu oraz budowę elektrowni biomasowej o mocy zainstalowanej brutto ok. 30 MW).

Spółka Polish Energy Partners (PEP) miała 61,56 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2010 roku wobec 46,87 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 78,97 mln zł wobec 40,44 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 175,97 mln zł wobec 106,14 mln zł rok wcześniej.

Podczas zgromadzenia zapadła również decyzja o przeznaczeniu całego zysku jednostkowego za 2010 r., wynoszącego 47,34 mln zł, na kapitał rezerwowy przeznaczony na przyszłą wypłatę dywidendy, podała spółka w środę.

"Zwyczajne walne zgromadzenie spółki niniejszym postanawia, iż zysk osiągnięty przez spółkę w roku obrotowym 2010 w kwocie 47.345 tysięcy złotych zostanie w całości przeniesiony na kapitał rezerwowy przeznaczony na wypłatę dywidendy lub zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy" – czytamy w przyjętej uchwale.

W ubr. ZWZ PEP także zdecydowało o przekazaniu zysku za 2009 rok na fundusz rezerwowy przeznaczony na przyszłą wypłatę dywidendy.
Podobał się artykuł? Podziel się!

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

Polenergia SA [PEP]

kurs:

13.40 PLN 0.60 (4.69%)

Notowania | Analiza technicznaSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

30 622 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

735 404 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 883 ofert w bazie

2 782 263 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
 • parking
 • bankiet
 • catering
 • spa
 • klub
 • usługi
 • rekreacja
 • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

 • partner serwisu
 • partner serwisu
 • partner serwisu
 • partner serwisu
 • partner serwisu
 • partner serwisu
 • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP