PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Plany Amber Energia sięgają 800 GWh

Autor: wnp.pl (Ireneusz Chojnacki)
24-02-2012 13:09
Plany Amber Energia sięgają 800 GWh

Spółka ocenia, że jest ciągle kilka czynników hamujących rozwój rynku TPA w Polsce, a należą do nich silna koncentracja w obrocie i produkcji energii elektrycznej, poprawiający się, ale nadal nie w pełni transparentny rynek hurtowy, niska świadomość gospodarstw domowych i przedsiębiorców w kwestiach możliwości zmiany sprzedawcy energii elektrycznej.

Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Amber Energia planuje do końca 2012 roku zbudować portfel klientów o zużyciu 800 GWh. Firma jest partnerem biznesowym RWE Polska, z którym niemiecki koncern rozwija sprzedaż energii elektrycznej poza Warszawą.

Amber Energia, która powstała w 2010 roku, podała, że aktualnie portfel pozyskanych klientów jest szacowany na około 400 GWh rocznego zużycia, co w przeliczeniu na ich liczbę stanowi około 4 tys. małych i średnich firm. Spółka koncentruje się wyłącznie na takich firmach, a do końca 2012 roku planuje zbudować portfel klientów o rocznym zużyciu 800 GWh i chce powiększyć ich bazę do 10 tys.
- Amber Energia działa w strategicznym partnerstwie z firmą RWE Polska. Szczegóły innowacyjnego modelu biznesowego objęte są klauzulą poufności pomiędzy spółkami. W ramach tego modelu Amber Energia odpowiedzialna jest za marketing, budowanie i zarządzanie siecią sprzedaży, pozyskiwanie klientów, jak i obsługę posprzedażową - poinformował Przemysław Pięta, prezes zarządu Amber Energia.

O co w tym partnerstwie dokładniej chodzi wyjaśniła RWE Polska informując, że Amber Energia jest jednym z jej partnerów biznesowych, z którym rozwija sprzedaż energii poza Warszawą, sprzedaje energię pod logo Amber i RWE, a stroną umowy z klientami pozyskanymi przez Amber Energia jest RWE Polska.

Amber Energia zatrudnia ponad 100 osób, które działają na terenie całej Polski. Spółka ocenia, że jest ciągle kilka czynników hamujących rozwój rynku TPA w Polsce, a należą do nich silna koncentracja w obrocie i produkcji energii elektrycznej, poprawiający się, ale nadal nie w pełni transparentny rynek hurtowy, niska świadomość gospodarstw domowych i przedsiębiorców w kwestiach możliwości zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. Firma ocenia też , że czynnikiem znacznie spowalniającym rozwój rynku TPA jest sposób w jaki został zaprojektowany proces zmiany sprzedawcy w Polsce.

- W porównaniu do innych krajów proces jest mocno sformalizowany, relatywnie długi, a przede wszystkim wymaga zbierania ponad 10 różnych dokumentów i umów. Jest to bariera, która zniechęca wielu przedsiębiorców. Równocześnie może spowodować brak wzrostu rynku TPA dla gospodarstw domowych w momencie pełnej deregulacji - liczba wymaganych dokumentów odstraszy większość osób, biorąc pod uwagę, że skala oszczędności wynikająca z różnic cenowych pomiędzy sprzedawcami przy pełnym uwolnieniu cen prawdopodobnie nie osiągnie więcej niż 50 zł rocznie – ocenił prezes Przemysław Pięta.

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


OFERTY PRACY

46 516 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

WYSZUKIWARKA NIERUCHOMOŚCI

1 271 193 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

KATALOG FIRM

5 614 ofert w bazie

OFERTY SZKOLEŃ

Kategorie szkoleń: przemysł, nieruchomości, handel, branża spożywcza

Szkolenia dla branży medycznej i farmaceutycznej

Szkolenia dla samorządów

WYSZUKIWARKA PRZETARGÓW UZP

2 689 838 ofert w bazie


WYSZUKIWARKA KOMUNIKATÓW

397 664 komunikatów w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

WYSZUKIWARKA OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

467 objektów w bazie
Wyszukiwanie zaawansowane

PARTNERZY

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Giełda rolna Rynek Zdrowia Rynek aptek Puls HR Farmer
    Rynek Zdrowia Rynek Spozywczy Dla handlu Property Design Infodent24 Centrum Kreowania Liderów
    Farmer House Market Promocjada Sady Ogrody Rynek seniora Koszyk cenowy
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.