W 2014 roku Godzina dla Ziemi WWF odbędzie się w Polsce po raz siódmy, a po raz ósmy na świecie. Nie ma obaw, że akcja może zachwiać stabilnością Krajowego Systemu Elektroenergetycznego ( KSE).
W ramach Godziny dla Ziemi WWF już od kilku lat miliony ludzi na całym świecie jednoczą się w symbolicznym geście gaszenia światła. W tym roku akcja zacznie się 29 marca o godzinie 20.30. Jej bezpośrednim celem nie jest oszczędzanie energii. To symboliczny wyraz troski o losy Ziemi. Nie ma obaw, że akcja może zachwiać stabilnością KSE.
- Podczas Godziny dla Ziemi WWF zmiany obciążenia KSE są niewielkie - praktycznie niezauważalne, zatem akcja nie spowoduje zachwiania stabilności systemu - informuje Beata Jarosz, rzecznik Polskich Sieci Elektroenergetycznych.
W 2013 roku podczas Godziny dla Ziemi , według danych WWF, światło zgasło w ponad 7000 miast w 153 krajach i terytoriach na wszystkich siedmiu kontynentach świata. W Polsce w akcji oficjalnie wzięło udział ponad 60 miast, w tym 14 wojewódzkich. Wyłączone zostało oświetlenie m.in. Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, Kopca Kościuszki w Krakowie, a także oświetlenie zewnętrzne kancelarii Premiera RP oraz sześciu ministerstw.
SUBSKRYBUJ WNP.PL
NEWSLETTER
Wnp.pl: polub nas na Facebooku
Wnp.pl: dołącz do nas na Google+
Obserwuj Wnp.pl na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych
NAPISZ DO NAS