PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Spore zmiany w zarządzie Enei

Autor: wnp.pl (Dariusz Ciepiela)
22-01-2016 16:48
Spore zmiany w zarządzie Enei
Fot. mat. pras.

Rada Nadzorcza Enei 21 stycznia powołała Piotra Adamczaka na stanowisko członka zarządu ds. handlowych oraz Mikołaja Franzkowiaka na stanowisko członka zarządu ds. finansowych. Nowe osoby w zarządzie obejmą swoje funkcje od 15 lutego.

Z dniem powołania nowego członka zarządu ds. handlowych, czyli 15 lutego br., wygasa delegacja do czasowego pełnienia tej funkcji przez członka Rady Nadzorczej Sławomira Brzezińskiego.

Przypomnijmy, że obecnie w zarządzie Enei zasiadają: Mirosław Kowalik - prezes zarządu oraz Wiesław Piosik - wiceprezes zarządu ds. korporacyjnych.

Piotr Adamczak jest związany z branżą energetyczną od 23 lat. Karierę zawodową rozpoczął w Zakładzie Energetycznym Poznań, gdzie pracował na stanowiskach Inżyniera ds. programowania ruchu i ekonomiki przesyłu oraz Inspektora ds. rozliczeń. W latach 1999 - 2003 kierował Wydziałem Organizacji Rynku w EnergoPartner Wielkopolska gdzie zajmował się koordynacją usług świadczonych dla Energetyki Poznańskiej i innych spółek dystrybucyjnych skupionych w Energetycznym Konsorcjum Zachodnim, związanych z uruchamianym wówczas Rynkiem Bilansującym oraz wspólnych inicjatyw zakupu energii elektrycznej na rynku hurtowym.

W latach 2002 - 2011 w Energetyce Poznańskiej, a po konsolidacji w Grupie Energetycznej Enea S.A. na stanowiskach Kierownika Biura, Kierownika Wydziału i Dyrektora Pionu, zajmował się centralizacją i realizacją zadań w zakresie hurtowego obrotu energią elektryczną, zadań operatora handlowo technicznego, operatora handlowego, a także współpracą handlową z OZE.

Od 2011 roku na stanowisku Kierownika Biura, a od 2013 roku Dyrektora Departamentu Obrotu w Enea Trading  do dziś zajmuje się działalnością handlową na rynkach energii elektrycznej, praw majątkowych do świadectw pochodzenia, uprawnień do emisji oraz współpracy handlowej z OZE na rzecz spółek grupy Enea.

W 1992 roku ukończył Politechnikę Poznańską na kierunku Elektrotechnika na Wydziale Elektrycznym i uzyskał tytuł magistra inżyniera. W 1995 roku Studia Podyplomowe w zakresie Ekonomicznych Problemów Transformacji Elektroenergetyki w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a w 2000 roku podyplomowe studium „Zarządzanie obrotem energii elektrycznej” na Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu.

Mikołaj Franzkowiak od ponad 13 lat związany jest z zarządzaniem finansami. Od 2011 roku zatrudniony jest w Banku Zachodnim WBK, gdzie początkowo kierował Departamentem Informacji Zarządczej Klientów Korporacyjnych i odpowiadał m.in. za przygotowywanie raportów zarządczych, budżetów, prognoz i analiz dla pionów banku współpracujących z klientami korporacyjnymi (controlling), a od 2015 roku kieruje Departamentem Finansów Skarbu, odpowiadając za zespół prowadzący rachunkowość dla obszaru ALM i Skarbu banku. Od 2013 roku jest członkiem Rady Nadzorczej spółki BZ WBK Faktor.

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (1)

KOMENTARZE (1)

ENEA [ENA]

kurs:

10.59 PLN 0.16 (1.53%)

Notowania | Informacje | Analiza techniczna


SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


63 361 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 226 020 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 614 ofert w bazie

OFERTY SZKOLEŃ

Kategorie szkoleń: przemysł, nieruchomości, handel, branża spożywcza

Szkolenia dla branży medycznej i farmaceutycznej

Szkolenia dla samorządów

2 706 548 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP