PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Veolia nie wyklucza kolejnych przejęć w Polsce

Autor: wnp.pl (Ireneusz Chojnacki)
03-03-2017 16:22
Veolia nie wyklucza kolejnych przejęć w Polsce

W ciągu ostatnich pięciu lat na inwestycje przeznaczyliśmy blisko 2,5 mld zł. W samym 2016 r. wydaliśmy 570 mln zł – mówi Gerard Bourland, dyrektor generalny grupy Veolia w Polsce.

Fot. PTWP (Paweł Pawłowski)

W naszej ocenie na poziomie lokalnym rynek ciepłowniczy ma jeszcze spory potencjał, więc nie wykluczamy kolejnych przejęć w tym sektorze. Trzeba jednocześnie zaznaczyć, że nabywanie aktywów spółek nie jest jedynym rozwiązaniem, możliwa jest także opcja wieloletniej dzierżawy - informuje Gerard Bourland, dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce.

W 2016 roku sprzedaż energii elektrycznej i ciepła grupy Veolia w Polsce wyniosła odpowiednio 1 866 057,7 MWh oraz 57 004 001,83 GJ . Według uzyskanych informacji grupa Veolia w Polsce reinwestuje 66 proc. zysku EBIDTA rocznie.
- W tym roku Veolia obchodzi jubileusz 20 lat działalności w Polsce i przez cały ten czas w trosce o jak najlepszą obsługę klientów i zapewnienie niezawodności dostaw oraz mając na uwadze ochronę środowiska konsekwentnie inwestowaliśmy w modernizację swoich jednostek produkcyjnych i infrastruktury dystrybucyjnej oraz rozbudowę sieci. W ciągu ostatnich pięciu lat (2012 -2016) na inwestycje przeznaczyliśmy blisko 2,5 mld zł. W samym 2016 r. wydaliśmy na inwestycje 570 mln zł – mówi Gerard Bourland, dyrektor generalny grupy Veolia w Polsce.

Niezależnie od inwestycji we własną infrastrukturę sieci ciepłowniczych i wodnych oraz źródeł wytwarzania Veolia współpracuje z przemysłem w obszarach energii, wody i odpadów w różnych modelach biznesowych w celu, co podkreśla, jak najefektywniejszego wykorzystania zasobów zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym (cyrkularnej).

- Przewidujemy również opcje finansowania nowoczesnych źródeł wytwarzania oraz inwestycji w obszarach wody i odpadów (również termicznego przekształcania odpadów) w oparciu o długoterminowe umowy operatorskie – informuje dyrektor Gerard Bourland.

Jednym z najważniejszych celów inwestycyjnych Veolii w Polsce w 2107 roku jest modernizacja instalacji produkcyjnych – turbiny w Poznaniu, turbozespołu w EC4 w Łodzi oraz budowa instalacji odazotowania w Łodzi i Poznaniu i instalacji odsiarczania w łódzkiej EC3.

Poza tym w 2017 r. Veolia, w ramach walki z problemem tzw. niskiej emisji, która jest jedną z przyczyn smogu trapiącego polskie miasta, będzie kontynuowała rozbudowę sieci ciepłowniczej na nowych terenach, jak również podłączanie do niej tych obiektów, w których istnieją już stare, nieefektywne źródła ciepła.

Tego rodzaju inwestycje Veolia będzie realizowała w Warszawie, Łodzi i Poznaniu, jak również w mniejszych miejscowościach: Świeciu, Przasnyszu, Lidzbarku Warmińskim, Tarnowskich Górach, Chrzanowie oraz Zamościu. Grupa będzie także kontynuować inwestycje poprawiające efektywność sieci ciepłowniczych (w kierunku tzw. inteligentnego systemu, a co za tym idzie poprawę obsługi naszych klientów). Wiele z tych działań będzie realizowanych przy wsparciu finansowym NFOŚiGW.

- Budowa nowych źródeł wytwórczych z powodu braku długoterminowego wsparcia dla kogeneracji nie jest aktualnie opłacalna, dlatego nie planujemy tego typu inwestycji na ten rok – mówi dyrektor Gerard Bourland.

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


30 899 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

737 698 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 883 ofert w bazie

2 782 263 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
 • parking
 • bankiet
 • catering
 • spa
 • klub
 • usługi
 • rekreacja
 • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

 • partner serwisu
 • partner serwisu
 • partner serwisu
 • partner serwisu
 • partner serwisu
 • partner serwisu
 • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP