Enea zainteresowana ciepłowniami Polski Wschodniej

Enea zainteresowana ciepłowniami Polski Wschodniej
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Jako Enea jesteśmy zainteresowani systemami ciepłowniczymi tego regionu ( Polski Wschodniej - red.). Analizowaliśmy już kilkanaście systemów ciepłowniczych, które sprzedają ponad 6 mln GJ ciepła - powiedział Krzysztof Sadowski, prezes zarządu Enea Wytwarzanie, podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego.

Podczas debaty „Energetyka w Polsce Wschodniej” zorganizowanej w ramach Wschodniego Kongresu Gospodarczego dyskutowano m.in. o inwestycjach planowanych w regionie. Uczestniczący w panelu Krzysztof Sadowski, prezes zarządu Enea Wytwarzanie, przekazał informacje wskazujące, że grupa Enea jest zainteresowana inwestowaniem w Polsce Wschodniej w energetykę wiatrową i ciepłownictwo.

- Jesteśmy zainteresowani rozwojem wiatrowych OZE. Mamy strategię, która do końca 2020 roku zakłada wzrost OZE rzędu 500 MW. Nie mówimy wyłącznie o własnych projektach. Jesteśmy zainteresowani pozyskiwaniem już rozpoczętych projektów i w tym kontekście jesteśmy też zainteresowani energetyką na obszarze Polski Wschodniej - powiedział prezes Sadowski.

Szef Enei Wytwarzanie nie krył też, że grupa Enea jest zainteresowana inwestycjami w systemy ciepłownicze Polski Wschodniej.

- Jako Enea jesteśmy zainteresowani systemami ciepłowniczymi tego regionu. Analizowaliśmy już kilkanaście systemów ciepłowniczych, które sprzedają ponad 6 mln GJ ciepła. Wiemy, że potencjał całego regionu to około 13 mln GJ, które można rozpatrywać, a z tego około 10 mln GJ dałoby się skojarzyć z produkcją energii elektrycznej w rożnych technologiach - powiedział Krzysztof Sadowski.

Prezes Enei Wytwarzanie wskazywał, że budzące zainteresowanie obiekty, to na ogół nieduże jednostki, które mogłyby wykorzystywać biomasę czy inne paliwa, ale niekoniecznie węgiel, którego wykorzystywania jednak bynajmniej nie przekreślił.

- Jesteśmy zainteresowani inwestycjami, ale to czy zyskamy możliwość zainwestowania w kogenerację nie zależy tylko od nas, ale przede wszystkim od gmin. Mówiąc zaś o biomasie pamiętajmy, że chodzi nie tylko o rozwój źródeł wytwórczych, ale całej infrastruktury związanej z produkcją biomasy. Myślę, że to bardzo istotny element dla regionu wschodniego - ocenił prezes Sadowski.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

FORUM TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE

W związku z ciszą wyborczą dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane.

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!