Nuklearna współpraca polsko-francuska

Nuklearna współpraca polsko-francuska
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Polskie Towarzystwo Nukleoniczne (PTN) i Francuskie Towarzystwo Energii Jądrowej (SFEN) podpisały na 5 lat porozumienie o współpracy w dziedzinie techniki nuklearnej.

Do podpisania porozumienia doszło 28 listopada 2013 r. w Warszawie, w siedzibie Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej. Ogólnym celem tego porozumienia, jak podano w komunikacie, jest postęp naukowo-techniczny w energetyce jądrowej. Natomiast prozumienie przewiduje w szczególności wymianę informacji na temat konferencji i seminariów organizowanych przez każde z towarzystw oraz kontakty między różnymi zespołami specjalistów, młodych profesjonalistów i studentów. Zakłada również wymianę tekstów i artykułów między wydawnictwami PTN : „Postępy Techniki Jądrowej” i SFEN „Revue Générale Nucléaire”.

- Cele i program działania obu towarzystw są wyjątkowo zbieżne, a istniejąca istotna różnica w skali dokonań i obszaru zainteresowań, pozwoli nam skorzystać z bogatych doświadczeń zdobytych we Francji a tym samym przyczynić się do optymalizacji procesu rozwoju energetyki jądrowej w Polsce – powiedział Zbigniew Zimek, prezes PTN.

- W naszych Towarzystwach jest wielu naukowców. Porozumienie pozwoli jeszcze lepiej wykorzystywać dynamizm i wysoki poziom prac prowadzonych przez nich w Polsce i we Francji, i będzie sprzyjać wymianie myśli i postępowi w sektorach kształtujących energetykę jądrową jutra.- stwierdził Dominique Minière, prezes SFEN.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nuklearna współpraca polsko-francuska

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!