Szczęśliwa trzynastka projektu GreenEvo

Szczęśliwa trzynastka projektu GreenEvo
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

13 polskich, najbardziej konkurencyjnych technologii proekologicznych zostało liderami programu Ministerstwa Środowiska GeenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii. Wyróżnione w projekcie GreenEvo wschodzące gwiazdy są według MŚ na najlepszej drodze do międzynarodowego sukcesu w walce o rynek innowacyjnych zielonych technologii.

Po obradach i przeanalizowaniu dokumentacji Kapituła projektu wyłoniła grupę najbardziej konkurencyjnych i innowacyjnych polskich technologii prośrodowiskowych. Proponowane przez polskie firmy rozwiązania przedstawiają bardzo szerokie spektrum obejmujące m.in takie dziedziny jak niskoemisyjne i czyste technologie węglowe, rozwiązania energooszczędne, odnawialne źródła energii, technologie wodno-ściekowe oraz technologie wspierające gospodarkę odpadami.

Miano lidera technologii GreenEvo zyskało 13 firm biorących udział w programie. Są to: Asket Roman Długi, Biogradex Holding, Ecotech Polska, Energoinstal, Lediko Walendowski i Wilanowski, Marbet-Wil, Neoon, Petroster, PP-Eko, Promar, Sunex, Watt oraz Wofil Robert Muszański.

Firmy te od jesieni będą brały udział w międzynarodowej promocji projektu GreenEvo. Od września wybrane technologie, wraz z pierwszymi w Polsce merytorycznymi raportami na temat rynku zielonych technologii, trafią poprzez przedstawiciela Polski za granicą do wszystkich placówek gospodarczych w strategicznych, z punktu widzenia szans na eksport zielonych technologii, regionach świata.

- Dla Ministerstwa Środowiska jednym z najważniejszych celów jest promowanie innowacyjnych rozwiązań, które w realny sposób przyczynią się do bardziej efektywnego korzystania z zasobów naturalnych oraz obniżenia zużycia energii i emisji zanieczyszczeń, a co za tym idzie znacząco przyczynią się do poprawy stanu środowiska i jakości naszego życia. Polskie rozwiązania nie tylko spełniają te wymagania, ale są niezwykle konkurencyjne zarówno pod względem ceny jak i kosztów eksploatacji, co daje im dodatkową przewagę – powiedział Andrzej Kraszewski, minister środowiska.

- Jestem pewny, że wyróżnione w naszym projekcie technologie mają szansę na międzynarodowy sukces, a nasz projekt pomoże im w rywalizacji na tym bardzo dynamicznym i perspektywicznym rynku. - dodał Kraszewski.

Spośród zgłoszonych do projektu technologii, dwie firmy zyskały status wschodzących gwiazd GreenEvo, są to: Ekotop Roman Sobczyk oraz NFP Jacek Habryko. Oznacza to, że znajdują się w „poczekalni” projektu, a na rozwinięcie w pełni zielonych skrzydeł na globalnych rynkach muszą jeszcze zapracować.

Dodatkowo jedna technologia, przedstawiona przez firmę Alchemik, uzyskała specjalne wyróżnienie. Pozostali uczestnicy konkursu nadal pozostają pod parasolem projektu i mogą liczyć na stały kontakt z ekspertami oraz wsparcie w dalszym rozwoju.

- W tym projekcie nie ma przegranych. Wszystkie uczestniczące w projekcie technologie przeszły długą drogę i wszystkie są lepiej przygotowane do konkurencji na niełatwym rynku zielonych technologii. Tym, którym udało się w projekcie najbardziej przyspieszyć swój rozwój, już od jesieni gwarantujemy międzynarodową promocję – podkreśla Agnieszka Kozłowska-Korbicz, koordynator projektu.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Szczęśliwa trzynastka projektu GreenEvo

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!